Як підприємцю піти у відпустку та зекономити на податках?

11.06.2018, 04:29

Розглядаємо найбільш поширені запитання, пов’язані із відпусткою підприємців.

Платники єдиного податку 1 і 2 груп звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік, зокрема на час відпустки (п. 295.5 ПКУ).

Причому дозволяється це зробити, якщо виконані такі умови:

  • підприємець не використовує найману працю(за трудовими договорами).
  • тривалістьвідпустки складає 1 календарний місяць.

Зверніть увагу! Якщо тривалість відпустки менше місяця, то на звільнення від сплати ЄП протягом одного календарного місяця можна не розраховувати (див. роз’яснення в категорії 107.12 «ЗІР»);

  • у відпустку в поточному календарному році підприємець іде вперше, тобто раніше не використав таку можливість.

Зверніть увагу! «Відпускна» пільга зі сплати ЄП надається 1 раз на рік.

Для спрощенців групи 3, таке звільнення від сплати ЄП не застосовується, адже якщо третьогрупник знаходиться у відпустці за власним бажанням, це жодним чином не впливає на порядок нарахування та сплати ЄП за відповідний звітний період. У них своє правило: є дохід – буде і ЄП, немає доходу – немає ЄП.

Тепер, від загальних постулатів перейдемо до запитань, що цікавлять підприємців перед відпусткою (для зручності наведемо ці запитання у таблиці).

Таблиця

Запитання Відповідь
Чи зобов’язаний підприємець взагалі йти у відпустку? Звичайно, що ні. Адже такі вимоги розповсюджуються для найманих працівників, а підприємець не є найманим працівником сам для себе. Вимоги КЗпП на таку категорію суб’єктів господарювання не поширюються.
Якщо підприємець бере відпустку на два чи навіть три місяці, на скільки часу йому дозволено не платити ЄП? Лише на один місяць (п. 295.5 ПКУ). За усі інші місяці доведеться платити ЄП повністю.
Чи потрібно і як саме повідомляти податківців про намір іти у відпустку? Про свій намір піти у відпустку підприємець зобов’язаний повідомити ДФС за місцем обліку, подавши заяву у довільній формі.

Таку заяву рекомендуємо подати не пізніше за місяць, що передує місяцю виходу у відпустку. Це дозволить уникнути зайвих непорозумінь, пов’язаних з авансовими внесками (див. роз’яснення в категорії 107.12 «ЗІР»).

Чи можна уникнути сплати ЄП, якщо відпустка тривала менше місяця? Менша «норма» відпустки все одно не дозволяє уникнути ЄП. Якщо тривалість відпуски є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні (див. роз’яснення в категорії 107.12 «ЗІР»). Тобто все одно доведеться платити ЄП повністю.
Чи можна перенести відпустку? Швидше за все, ні. Справа у тому, що ПКУ немає жодних норм, які б дозволяли вдатися до перенесення відпустки.

Тож, загалом, якщо заяву на відпустку вже подано, перенести її на інший місяць, не вдасться.

Винятком у цій ситуації є хіба що період хвороби підприємця. Тобто, якщо єдинник в обраний ним період відпустки (указаний у заяві) хворів і така хвороба тривала 30 і більше календарних днів — він має право відкликати заяву.  Але при цьому потрібно встигнути до початку відпустки!

Чи можна взяти відпустку з 15 числа по 15 число наступного місяця? Можна, проте такий розклад не дуже зручний. Адже за таких умов не зрозуміло, за який місяць платити ЄП, а за який – ні.

Якщо єдиний податок не сплачується:

• у місяці виходу у відпустку, якщо відпустка починається до 20 числа;

• у місяці закінчення відпустки, якщо вона почалася після 20 числа (див. лист ГУ Міндоходів у м. Києві від 23.04.2014 р. № 832/0/26-15-17-03-14).

Що робити, якщо  підприємець подав «відпускну» заяву, але напередодні відпустки захворів? Як ми вже зазначали вище, у такому разі податківці дозволяють відкликати заяву про період щорічної відпустки до її настання (див. роз’яснення в категорії 107.12 «ЗІР»).
Як краще вчинити, якщо підприємець у відпустці захворів? Нагадаємо: ПКУ не містить положень, які б дозволяли відкликати заяву про відпустку.

Хоча в разі хвороби, яка триває 30 або більше календарних днів відкликати заяву можна, проте зробити це потрібно до початку відпустки (див. роз’яснення в категорії 107.12 «ЗІР»).

За таких умов, правом на відпустку можна скористатися пізніше, після одужання.

Якщо ж підприємець захворів уже після початку відпустки, ймовірно, відкликати заяву йому не вдасться.

Чи може єдиноподатник групи 2 скористатися правом на відпустку в липні, якщо найманих працівників він звільнив у травні? Чом би й ні. Адже за таких умов ні у період відпустки (липень) . ні на дату подання «відпускної» заяви (наприклад, у червні) найманих працівників у підприємця вже не буде, а отже не буде і перешкод в отриманні відпускної «індульгенції».
Чи допускається отримання доходу під час відпустки? Тут варто бути максимально обережними, адже якщо види діяльності єдинника передбачають отримання ним доходу тільки в момент продажу товару або надання послуг, то запис у Книзі обліку доходів під час відпустки є доказом того, що підприємець не відпочивав, а працював.

Судіть самі: отриманням грошових коштів у період відпустки на поточний рахунок у банку у вигляді передоплати, оплати за реалізовані в минулих місяцях товари (роботи, послуги), здавалося б, іще не свідчить про те, що підприємець не знаходився у відпустці.

Однак, з іншого боку зважаючи, що платники ЄП груп 1 і 2 ведуть Книгу обліку доходів, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи, а записи в ній здійснюються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, можна дійти протилежного висновку.

Адже, заповнення Книги під час відпустки свідчитиме про «робочу» атмосферу, а незаповнення – до порушення порядку.

Отже, у податківців можуть з’явитись підстави позбавити такого порушинка «відпускної пільги» і, відповідно, нарахувати ЄП.

Тим більше позбавити такої пільги можуть і в разі оформлення актів, товарних чеків, накладних, що підтверджують факт відвантаження товару або виконання робіт/послуг під час відпустки, підписання договорів тощо.

Чи впливає відпустка на сплату ЄСВ Ні. Платникові ЄСВ «за себе» уникнути сплати внеску за період відпустки не вийде (див. лист ПФУ від 02.04.2012 р. № 7619/03-30 див. роз’яснення в категорії 301.04.02 «ЗІР»).

 

___

Читайте також:

«Надання щорічних відпусток: порядок, стаж, тривалість, повідомлення» ( модуль БУХГАЛТЕР&ЗАКОН);

Працівник іде у відпустку: показуємо відпускні у Звіті з ЄСВ (Стаття Liga:REPORT)

__

Liga:REPORT – інноваційний та безпечний онлайн-сервіс для бухгалтерів. Ось лише декілька причин, чому нас обирають професіонали:

  • безпека: не потребує додаткових завантажень ПЗ та оновлень;
  • мобільність: доступ до сервісу із будь-якого комп’ютера з виходом в мережу Інтернет;
  • упевненість: Liga:REPORT інтегрована з найповнішою структурованою базою нормативно-правових актів України компанії ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 26 років здійснює повноцінну правову підтримку бізнесу, влади та суспільства. Це дає змогу бухгалтерам безпосередньо в сервісі бачити потрібну інформацію.

Підказки і роз’яснення ситуацій, обмін документами з контрагентами, звірка з ЄРПН, інтеграція довідника контрагентів з ЄДР, доступ до актуальних вебінарів – ці та інші функції забезпечують комплексну підтримку бухгалтера у будь-яких ситуаціях.

 

Корисна стаття?

Раді, що допомогли вам. Підпишіться на електронну розсилку новин з питань звітності. Ми не турбуватимемо вас частіше, ніж раз на 2 тижні.

Напишіть нам чому так сталося. Ми спробуємо вам допомогти.

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі