Податок на додану вартість, податок на прибуток, трансфертне ціноутворення, праця та зарплата – такі теми обговорювались в рамках Всеукраїнського бухгалтерського туру компанії ЛІГА:ЗАКОН. Експерти компанії зібрали сотні бухгалтерів у Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Львові та Вінниці, щоб підготувати їх до гарячого періоду подання квартальної звітності за 9 місяців. В рамках заходів бухгалтери мали змогу задавати свої запитання та отримувати професійні консультації від наших лекторів.
Наводимо ключові тези лекторів семінару
Світлана Лістрова, бухгалтер-експерт компанії ЛІГА:ЗАКОН:
«Деякі з роботодавців вже відчули на собі анонсовані Урядом комплексні заходи із детінізації зайнятості та доходів населення, що тривають з 5 жовтня по всій Україні. У зв’язку із цими заходами виникають цілком обґрунтовані побоювання щодо ризиків оформлення із працівниками цивільно-правових договорів замість трудових.
Дійсно, ризики є, і доволі високі, особливо коли роботодавці припускаються типових помилок. Зокрема, не можна вказувати у цивільно-правовому договорі виконання роботи за певною посадою: лаборанта, електрика, прибиральника тощо. Предметом цивільно-правового договору може бути лише певний результат роботи. Так само не слід прописувати в цивільно-правовому договорі, що виконавець підлягає внутрішньому трудовому розпорядку підприємства і виконує роботи з 9.00 до 18.00. Адже це буде однозначно свідчити про існування саме трудових відносин».
Галина Зубар, головний редактор видання «БУХГАЛТЕР&ЗАКОН»:
«Приємно відзначити позитивну судову практику нового Верховного суду, який останнім часом приймає позицію платника податків по багатьох спірних питаннях. Зокрема, ВС визнає, що сумлінний платник податків не може бути «крайнім» в ситуації, коли десь у ланцюжку постачання є фіктивний контрагент. Крім того, ВС у цілій низці рішень відзначив, що сама по собі відсутність у контрагента матеріальних чи людських ресурсів ще не свідчить про нереальність господарських операцій, якщо в наявності є фактичні результати таких операцій (зокрема, фактично виконані обсяги робіт). Адже залучення працівників є можливим за договорами цивільно-правового характеру, аутсорсингу та аутстафінгу (оренда персоналу). В свою чергу, основні та транспортні засоби можуть перебувати в постачальника на праві оренди або лізингу».
Юрій Циганок, керівник бухгалтерського напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН
«Проста і безпечна на перший погляд операція із отримання поворотної фінансової допомоги може нести із собою певні ризики донарахування податку на прибуток, якщо договір укладається на строк більше року. Справа у тому, що п. 31. П(С)БО 13 «Фінансові інструменти» вимагає дисконтувати суму довгострокових фінансових зобов’язань і відображати її на балансі за її теперішньою вартістю. Це означає необхідність визнання доходу у періоді отримання такої фіндопомоги, що, звичайно ж, призводить до збільшення об’єкта оподаткування податком на прибуток. І хоча п. 10 П(С)БО 11 «Зобов’язання» вимагає дисконтувати лише відсоткові позики, відомі факти того, що при перевірках столичні податківці наполягали на застосування саме П(С)БО 13, на підставі чого донараховували дохід, і, відповідно, податок. Щоб убезпечитись від цих ризиків, на практиці краще за все уникати укладання довгострокових договорів поворотної фінансової допомоги, обмежуючись строком позики у межах одного року. Краще буде повернути позику, й отримати її знову, ніж випробовувати долю. Хоча звичайно ж, за правилом «конфлікту інтересів» у 56.21 ПКУ подібні колізії у законодавстві мають вирішуватися на користь платника податків».
Висловлюємо вдячність нашим партнерам у містах та за теплий прийом: Вінницька міська рада, Львівська міська рада, Європейська Бізнес Асоціація у м. Львів.
__________
Cпробуйте пройти тест, спеціально розроблений нашими фахівцями, щоб переконатися, що ви готові до подання звітності.
__________
Дізнавайтесь про податкові новації першими!
Передплачуйте видання Інтерактивна бухгалтерія, та отримуйте:
- Щоденні новини
- Актуальні статті щодня від експертів компанії ЛІГА:ЗАКОН!
- Професійні консультації та Вебінари
Подавайте звітність онлайн з сервісом Liga:REPORT та отримуйте:
- актуальні бланики усіх форм звітності
- календар з індивідуальними нагадуваннями
- доступ до підказок та НПА
- консультації та технічну підтримку онлайн
- Газета +
- вебінари щомісяця!