Подали «прибуткову» декларацію не за тією електронною формою – ще є час виправитись

26.02.2018, 02:58

1 березня 2018 року збігає граничний строк подання річної декларації з податку на прибуток. Тож усі, хто звітує в електронному вигляді, мають чітко розуміти, за яким саме ідентифікатором форми слід шукати потрібну декларацію. Продемонструємо, як це зробити за допомогою сервісу Liga:REPORT.

Подавати «прибуткову» декларацію слід за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897. Останню редакцію правок до неї було внесено наказом Мінфіну від 28.04.2017 р. № 467.

І хоча форма одна, електронна її версія згідно з Реєстром форм електронних документів у базовій комплектації насправді має два «клони» – з позначкою за замовчуванням про базовий звітний період: «Базовий звітний період квартал» і «Базовий звітний період рік».

Плутанина з ними здебільшого пов’язана з цьогорічними нововведеннями в ПКУ, через які квартальні платники податку на прибуток подають «прибуткову» декларацію за звітний рік у ті самі строки, що й «річники», – протягом 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.6 ПКУ).

Тобто останнім днем подання декларації з податку на прибуток за 2017 рік є 1 березня 2018 року.

Таким чином, платники податку на прибуток, які звітують щокварталу, використовують електронну форму з ідентифікатором J0100116 (як показано на рисунку нижче).

При цьому в самій формі відповідна позначка проставляється автоматично.

Тоді як платники, які звітують раз на рік, мають подати звіт за формою з ідентифікатором J0108104 (як показано на рисунку нижче).

У ній позначка автоматично проставляється у «річній» графі.

Обидва звіти можна легко знайти в розділі «Податкова звітність» сервісу Liga:REPORT.

Як стверджують самі податківці, якщо платник відправив не ту електронну декларацію (тобто не за «своїм» ідентифікатором), то її обов’язково потрібно перенести у «свою» версію форми й відправити до ДФС повторно, але вже з потрібним ідентифікатором.

При цьому представники ДФС запевняють, що якщо платник встигне виправитися до закінчення граничного строку подання декларації, тобто до 1 березня 2018 року, то штрафні санкції відповідно до п. 120.1 ПКУ до такого платника застосовувати не будуть (див. роз’яснення з розділу 102.23.02 «ЗІР»).

Отже, будьте пильні та вдалого вам звітування із сервісом Liga:REPORT.

Liga:REPORT – інноваційний та безпечний онлайн-сервіс для бухгалтерів. Ось лише декілька причин, чому нас обирають професіонали:

  • безпека: не потребує додаткових завантажень ПЗ та оновлень;
  • мобільність: доступ до сервісу із будь-якого комп’ютера з виходом в мережу Інтернет;
  • упевненість: Liga:REPORT інтегрована з найповнішою структурованою базою нормативно-правових актів України компанії ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 26 років здійснює повноцінну правову підтримку бізнесу, влади та суспільства. Це дає змогу бухгалтерам безпосередньо в сервісі бачити потрібну інформацію.

Автозаповнення, підтримка професіоналів ЛІГА:ЗАКОН у режимі 24/7, довідники “Контрагенти”, “Працівники”, “Номенклатура”, прості алгоритми й підказки під час заповнення, автоперевірка – усе це не лише заощаджує час, а й страхує бухгалтера від помилок під час заповнення звітності.

Долучайтесь! Перші 7 днів – безкоштовно.

 

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі