Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» за формою № 24-сг (місячна)

25.10.2018, 07:20

Марина Лисак,

начальник управління обробки даних статистики

сільського господарства та навколишнього середовища

Головного управління статистики у Київській області.

Звіт державного статистичного спостереження за формою № 24-сг (місячна) «Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» подають сільськогосподарські підприємства (юридичні особи), які займаються виробництвом продукції тваринництва й утримують від 30 голів великої рогатої худоби та/або від 30 голів свиней, та/або від 30 голів овець і кіз, та/або від 10 голів коней, та/або від 2000 голів птиці всіх видів.

Звіти подають до Головного управління статистики в Київській області або його відокремлених підрозділів у районах окремо за кожним адміністративним районом, у якому здійснюється діяльність, не пізніше ніж 2-го числа місяця, наступного за звітним періодом.


Зверніть увагу: якщо кількість сільськогосподарських тварин менша ніж зазначено вище, звіти за формою № 24-сг не потрібні. У таких випадках треба подавати лише звіт державного статистичного спостереження за формою № 24 (річна) «Звіт про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами» не пізніше ніж 20 січня.


Звіти надсилають в електронному вигляді або на паперових носіях (номери телефонів та адреси підрозділів Головного управління статистики в Київській області, а також іншу інформацію можна знайти тут: http://www.kyivobl.ukrstat.gov.ua).

Необхідною умовою подання електронного звіту є правильне зазначення коду території (КОАТУУ) – фактичної адреси, тобто адреси здійснення діяльності, щодо якої подають звіт (за місцем утримання сільськогосподарських тварин). Наприклад: Київська область (32), район, сільська рада, село (остання цифра коду має бути відмінна від нуля, якщо йдеться про сільську місцевість). Неправильно заповнена адресна частина бланку призводить до перекручення даних під час завантаження звітів до програмного комплексу або взагалі унеможливлює цей процес.

Інформацію щодо стану тваринництва подають на бланках, затверджених наказом Держстату від 01.08.2016 р. № 136. Під час складання звітів варто керуватися роз’ясненнями щодо заповнення форм № 24 (річна) і № 24-сг (місячна) від 18.12.2015 р. № 17.4-12/33.

Бланки та роз’яснення в електронному форматі розміщено на офіційному веб-сайті Держстату в розділі «Респондентам» / «Альбом форм державних статистичних спостережень на 2018 рік» / «Економічна діяльність» / «Сільське, лісове та рибне господарство» (http://www.ukrstat.gov.ua/norm_doc/2016/136/24_sg_mis_17.zip, http://www.ukrstat.gov.ua/albom/albom_2017/roz_2017/roz_24_24_sg_17.zip).  Увага: бланк форми № 24 (річна) за 2018 рік може змінитися, тож треба дочекатися, поки з’явиться розділ «Альбом форм державних статистичних спостережень на 2019 рік».

Для того, щоб знайти форму №24-сг (місячна) у сервісі Liga:REPORT, перейдіть до розділу Статистична звітність та оберіть період. Номер форми –S2702411



Показники форми № 24-сг (місячна) характеризують стан тваринництва за місцем утримання сільськогосподарських тварин. Кількість тварин відображають станом на звітну дату, а обсяги виробництва продукції тваринництва – зростаючим підсумком з початку звітного року. Одиниці виміру показників такі: для кількості сільськогосподарських тварин – голови (цілі числа); для живої маси сільськогосподарських тварин у розд. 1 – центнери (з двома знаками після коми), для живої маси в розд. 2, а також для обсягу виробництва молока – центнери (цілі числа); для вовни овець – кілограми (цілі числа); для кількості яєць – штуки (цілі числа).

Рядки 1110 – 1140 характеризують продукцію вирощування: загальну живу масу вирощених сільськогосподарських тварин визначають як суму живої маси одержаного приплоду молодняку, приросту живої маси молодняку та тварин на відгодівлі й нагулі, птиці дорослої, а також приросту від вирощування тварин у населення за договорами, за вирахуванням живої маси сільськогосподарських тварин, які здохли (молодняку та тварин на відгодівлі й нагулі). Якщо цей показник за окремим видом тварин від’ємний, його значення в графі 1 вказувати не треба.

Рядок 1221 характеризує загальний обсяг молока, надоєного від великої рогатої худоби: корів молочних і м’ясних порід (включно з молоком від ялових корів, корів на відгодівлі й нагулі, розтелених телиць), буйволиць. Цей показник також відображає надоєне молоко та молозиво, витрачене на годування телят і поросят. Для перерахунку літрів у кілограми застосовують коефіцієнт 1,03, який множать на обсяг надоєного молока. Рядок 1222 характеризує обсяг молока, надоєного тільки від корів молочних порід (включно з яловими коровами, коровами на відгодівлі та нагулі, розтеленими телицями), тобто без урахування молока, надоєного від корів м’ясних порід.

Рядок 4100 характеризує загальну кількість яєць, одержаних від птиці свійської всіх видів і будь-якого віку (дорослих і молодняку), з якої в рядку 4112 відображено кількість яєць, одержаних тільки від дорослих курей-несучок.

Перед поданням звіту обов’язково перевірте його:

  • у розд. 1 має виконуватися арифметичний контроль:

графа 1 = графа 2 + графа 3 — графа 4 за всіма рядками. Від’ємний результат до графи 1 не вносять;

  •  рядок 1222 / кількість корів молочних порід на початок року х 100. Отриманий середній надій на одну корову (у кілограмах) повинен бути достовірним;
  •  графа 2 розд. 2 / графа 1 х 100 за всіма рядками, крім рядків 2120 і 2220. Отримана середня жива маса однієї голови забитої тварини (у кілограмах) має бути достовірною;
  • – порівняйте всі показники звіту зі звітом на попередню звітну дату: не повинно бути зменшень показників, які заповнюють зростаючим підсумком.

У кінці звіту керівник (власник) та/або особа, відповідальна за достовірність наданої інформації, обов’язково ставить свій підпис. Також має бути зазначено контактний номер телефону.

За порушення порядку подання даних державних статистичних спостережень передбачено відповідальність згідно зі ст. 186³ Кодексу України про адміністративні правопорушення. У разі подання електронної звітності із запізненням, не за місцем здійснення діяльності або з помилками на Вашу адресу надсилають другу (або й третю) квитанцію із зауваженнями. Радимо читати надані рекомендації й не ігнорувати повідомлення, інакше Ваш звіт вважатиметься неприйнятим.

Якщо Ви не подаєте звітів за формами № 24-сг (місячна) та № 24 (річна), то й претендувати на державну підтримку в галузі тваринництва не зможете. З питаннями щодо звітності краще зверніться до спеціалістів зі статистики. Пам’ятайте: ніколи не пізно виправити помилку, але краще це зробити до закінчення строку розробки державної статистичної звітності.

Читайте також:

Звіт про збирання врожаю сільгоспкультур до Статистики за формою № 37-сг

 

Шановні користувачі!

Ви можете безкоштовно скористатися демодоступом до сервісу Liga:REPORT, щоб на власні очі побачити весь спектр можливостей для бухгалтерів, зокрема, переглянути форми та бланки до усіх Держорагнів.

Придбайте наш сервіс, щоб завжди мати під рукою зручний та надійний інструмент подання звітності, реєстрації ПН/РК.

Liga:REPORT – #легкозвітність для кожного

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі