Як приєднатися до договору про визнання електронних документів із ДФС

04.05.2018, 01:33

За повідомленнями ДФС, у зв’язку зі зміною з 1 січня 2018 року порядку подання звітності в електронному вигляді (наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» від 06.06.2017 р. № 557 (далі – Порядок)) окрема процедура укладення договорів про визнання електронних документів втратила чинність.

Тож, починаючи з 1 січня 2018 року, електронний документообіг здійснюється на підставі договору про визнання електронних документів, укладеного шляхом приєднання платника до такого договору. Для цього платник має подати до контролюючого органу електронну заяву про приєднання.

Зверніть увагу!

 По-перше, договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), які станом на день набрання чинності наказу є чинними, продовжують діяти до виникнення визначених Порядком підстав.

Отже, якщо у вас уже є чинний договір, то він продовжує діяти доти, поки не завершиться строк дії ЕЦП, за допомогою яких він був підписаний. У такому випадку відправляти заяву про приєднання до договору (F/J1392001) НЕПОТРІБНО.

По-друге, електронні документи, що надходять до ДФС від суб’єктів електронного документообігу на підставі діючих договорів, приймаються до обробки.

 

По-третє, фізособи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів лише з використанням ЕЦП.

Для користувачів сервісу REPORT підготовка заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів відбувається так (для прикладу скористаємося файлом для юросіб – J1392001):

1) спочатку заходимо в розділ «Запити до ДФС», як показано на рисунку нижче;

договір про визнання електронних документів

2) знаходимо відповідний файл зі списку – «Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів» (J1392001) (далі – Заява);

договір з податковою про визнання електронних документів

3) відкриваємо Заяву та заповнюємо необхідні реквізити з урахуванням таких особливостей.

Для заповнення реквізитів «до договору про визнання електронних документів» слід скористатися відомостями про такі договори, що розміщені на сайті ДФС, у публічній частині «Електронного кабінету» (за прямим посиланням – https://cabinet.sfs.gov.ua/contract).

У лівій частині сторінки «Електронного кабінету» знаходимо розділ «Договір про визнання електронних документів» й обираємо відповідний договір із ДФС за місцем обслуговування (як показано на рисунках нижче);

додаткова угода до договору про визнання електронних документів

договір про визнання електронних документів не прийнято

подача документів в електронному вигляді

4) у підсумку заповнена Заява має такий вигляд.

зберігання електронних документів

договір про визнання електронних документів

Зверніть увагу! У полі реквізиту «за адресою субсайту офіційного веб-порталу ДФС» указуємо: https://cabinet.sfs.gov.ua/contract;

5) після заповнення всіх реквізитів Заяви зберігаємо документ, підписуємо та відправляємо.

На цьому, власне, і все. А після отримання Квитанції № 2 щодо прийняття Заяви можна відправляти електронну звітність до ДФС.

REPORT від ЛІГА:ЗАКОН – інноваційний і безпечний сервіс для подання електронної звітності та реєстрації ПН. Ось лише кілька причин, чому нас обирають професіонали:

безпека: не потребує додаткових завантажень ПЗ та оновлень;

мобільність: доступ до REPORT із будь-якого комп’ютера. Єдина умова – доступ до мережі Інтернет;

упевненість: Liga:REPORT інтегрована з найповнішою структурованою базою нормативно-правових актів України компанії ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 26 років здійснює повноцінну правову підтримку бізнесу, влади та суспільства. Це дає змогу бухгалтерам безпосередньо в сервісі бачити потрібну інформацію. Автозаповнення, підтримка професіоналів ЛІГА:ЗАКОН у режимі 24/7, довідники «Контрагенти», «Працівники», «Номенклатура», прості алгоритми й підказки під час заповнення, автоперевірка – усе це не лише заощаджує час, а й страхує бухгалтера від помилок під час заповнення звітності.

 

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі