ЛІГА:ЗАКОН та ЕВА спільно презентували Індекс настроїв малого бізнесу

01.03.2019, 04:24

28 лютого компанія ЛІГА:ЗАКОН, Європейська Бізнес Асоціація та проект підтримки малого бізнесу Unlimit Ukraine спільно презентували Індекс настроїв малого бізнесу.

Результати дослідження були представлені 28 лютого у офісі Асоціації  та спричинили обговорення проблем малого бізнесу в Україні. В обговоренні взяли участь представники Міністерства економічного розвитку, Офісу ефективного регулювання (BRDO), компанії ЛІГА:ЗАКОН, а також малого та мікробізнесу. Ольга Таранова, бізнес-лідер онлайн-сервісу звітності Liga:REPORT та Юрій Циганок, керівник Центру бухгалтерської та податкової експертизи компанії ЛІГА:ЗАКОН на заході розповіли, які саме питання турбують підприємців у податковій сфері.

Про результати дослідження

Цього року представники малого бізнесу дещо погіршили оцінку перспектив власного розвитку та оцінку економічної ситуації в Україні. Загальний Індекс настроїв малого бізнесу за результатами опитування склав 2,7 із 5-ти можливих, тоді як у минулорічний Індекс становив 3,2.

Порівняно з минулим роком, малому бізнесу в Україні стало складніше працювати. Так, 38,4% опитаних виявились незадоволеними поточним станом справ у бізнесі, тоді як 31,6% підприємців ситуація цілком влаштовує. Для порівняння, минулого року переважали позитивні настрої – 45% задоволених проти 26% негативно налаштованих. Так само за результатами опитування переважає негативна оцінка динаміки розвитку бізнесу за останні 6 місяців – 44,4% проти 30,1%.

 


 

Попри такі настрої опитані підприємці налаштовані активно розвивати свій бізнес у 2019 році. Більше половини респондентів (53%) планують нарощувати обсяг фінансування, а 66% очікують зростання прибутків у першому півріччі 2019 року. Водночас майже половина бізнесменів (47%) очікують покращення стану справ у бізнесі протягом найближчих 6 місяців. З них 65% планують наймати нових працівників, 77% планують підняти рівень зарплати і стільки ж підприємців збираються збільшити інвестиції у свою справу.

 

 

 

 

 

 

Дещо змінилися основні проблеми, які хвилюють бізнес. Якщо минулого року серед головних проблем більшість підприємців назвали інфляцію, то у цьому році вона за актуальністю для них посідає лише 4-е місце (43%). Значно більше турбують підприємців високе податкове навантаження – його назвали 56% опитаних, високий рівень корупції (52%), а також війна на сході країни (47%).

 

 

 

 

 

 

Якби у підприємців була можливість змінити одну річ на користь свого бізнесу, більшість з них змінили б рівень податків – чверть опитаних переконані, що це головна проблема для бізнесу. За ним з великим відривом йде доступність кредитування, у цій сфері хотіли б змін 10% респондентів. По 9% припадає на такі сфери, як державна підтримка бізнесу та платоспроможність населення.

 

 

 

 


«В рамках Європейської Бізнес Асоціації вже три роки успішно існує проект Unlimit Ukraine, який об’єднує молодий український бізнес. На наших очах формується потужний прошарок українських виробників, які пропонують якісні товари та послуги та можуть конкурувати на міжнародних ринках. Очевидно, що вибудовування бізнесу «з нуля» — складний процес, що стає особливо помітно у трансформаційні для країни часи. Невизначеність змішує підприємців бути обережними у своїх прогнозах. До того ж, мінливе законодавство, передвиборча турбулентність, корупційний тиск залишаються проблемами, які стримують оптимістичні настрої як великого, так само і малого бізнесу. Хоча при цьому приємно відмітити, що малий бізнес планує подальший розвиток та розраховує на покращення стану справ найближчим часом», — зазначила Анна Дерев’янко, Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Підприємці і податки

Протягом 2018 року податкове законодавство істотно не змінювалось та залишається доволі лояльним, економіка зросла на 3,5%. Кількість зареєстрованих ФОПів протягом минулого року зросла на 71 тис до 1,84 млн. Чому ж за минулий рік збільшилась кількість підприємців, незадоволених податковою системою?

«По-перше, хвилю негативу продовжує викликати ЄСВ та факт його сплати при відсутності діяльності. По-друге, і це головне, сьогодні перевірки малого бізнесу набрали нових масштабів: у деяких сферах порушення знаходять у 100% перевірок (!),  а штрафні санкції часом несумісні з життям малого бізнесу.  Окремо хочу відзначити проблему недостатньої інформованості  підприємців про податкові зміни, про стратегію держави по відношенню до них та про сенс всього, що відбувається у податковій сфері», — вважає Ольга Таранова, бізнес-лідер сервісу для подання звітності Liga:REPORT.

«Комунікації з державою – це окремий пласт роботи, який необхідно виводити  на якісно новий рівень. Сьогодні ЛІГА:ЗАКОН активно працює над тим, щоб вивести на новий рівень комунікації між державою та підприємцями у податковій сфері, і вже на початку квітня ми представимо абсолютно нове зручне рішення, яке у цьому допоможе», — зазначила Ольга Таранова.

Керівник Центру бухгалтерської та податкової експертизи компанії ЛІГА:ЗАКОН Юрій Циганок відзначив, що на такий результат вплинув саме фактичний (той що сприймається) рівень податкового навантаження, а не номінальний (той що об’єктивно існує). На його думку ключовими проблемами для бізнесу в цьому ракурсі є адміністрування податків і перевірки ДФС.

 

ІНДЕКС НАСТРОЇВ МАЛОГО БІЗНЕСУ − проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2018 року у межах проекту Unlimit Ukraine.  Перше дослідження було оприлюднено навесні 2018 року, з його результатами можна ознайомитись тут .Мета дослідження – співпраця з малим і мікробізнесом та аналіз точок зростання, які стимулюватимуть його розвиток. Дослідження проводилось з 5 по 31 грудня 2018 року, у ньому взяли участь 133  власники і директори малого бізнесу усіх сфер діяльності.

Компанія ЛІГА:ЗАКОН вже вдруге стала партнером проекту. Також у цьому році долучилися: BRDO, 28Quadrate.

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого та мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації. Проект надає комплексну підтримку для малого та мікробізнесу через освітні заходи і консультації, участь у спецпроектах, діагностику проблем бізнесу й обговорення актуальних для нього питань. Учасником проекту може стати малий і мікробізнес із формою власності ФОП без обмеження видів діяльності.

Онлайн-сервіс Liga:REPORT – це сучасний,  швидкий та простий інструмент для подання звітності до усіх держорганів.

Підприємці обирають Liga:REPORT тому що:

  • легко складати та подавати звіти до ДФС, ПФУ та Статистики навіть для неспеціалістів
  • доступ онлайн звідусіль
  • чат-підтримка
  • усі необхідні звіти в обраному
  • однакова ціна для ФОП-платників і неплатників ПДВ
  • миттєва онлайн-оплата: http://bit.ly/2IAmW4M

Найкраща ціна для ФОП – усього 337 грн на рік!

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі