Ще декілька причин пишатись професією бухгалтера

09.11.2018, 05:27

10 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день бухгалтера.

Команда онлайн-сервісу звітності Liga:REPORT щиро вітає вас зі святом! Ми бажаємо Вам сил, терпіння, легкої звітності, слухняних цифр, багато вільного часу для близьких та коханих. Незабутнього вам свята! 🎁🍹🌼

 

З нагоди Міжнародного Дня бухгалтера, ми вирішили нагадати вам кілька фактів  з історії цієї неперевершенної та навіть героїчної професії.

Таємниця богів
  1. Слово «бухгалтер» виникло від німецьких «buch» – книга і «halten» – держатель, власник. Але історики стверджують, що професія існувала вже в Стародавній Індії, де бухгалтери вели облік сільськогосподарського виробництва, та в Єгипті, де облік називали таємницею богів та посвячували в нього лише найдостойніших.
Символіка професії

2. Девіз бухгалтерської справи — «Наука, довіра, незалежність!».

У бухгалтерів є свій Міжнародний герб, його розробив французький учений Жан Батіст Дюмарше (1874–1946). Герб цієї професії складається із трьох фігур:

  • Сонце символізує, що бухгалтерський облік освітлює стан справ у бізнесі;
  • Ваги символізують баланс;
  • Крива Бернуллі підкреслює нескінченність та безперервність обліку…

 

Герої нашого часу

3. Ті хто гадають, що бухгалтерія — це рутина, насправді помиляються.

  • Бухгалтери мало не щодня щодня рятують світ, проте далеко не завжди можуть про це розповідати.
  • Бухгалтери ризиковані – вони ходять по лезу ножа не відриваючись від офісного крісла.
  • Бухгалтери вирішують проблеми тих, хто часто про них не має й гадки.

Ви здивуєтесь, але свого часу бухгалтерами працювали такі видатні особистості як: французький модельєр П’єр Карден, королева косметики Елізабет Арден,  відомий у всьому світі новеліст О. Генрі, родоначальник всесвітньо відомої фінансової династії  Майер Амшель Ротшильд і навіть король мафії Аль Капоне! Більше про це можна почитати тут.

Народження бухгалтерії та системи подвійного запису

4. В усьому світі вважають, що бухгалтерський облік зародився у Італії, а його основоположник – Лука Пачолі. Це італійський монах та математик, який жив на межі XV і XVI століття. Його «Трактат про рахунки і записи» був опублікований 10 листопада 1494 року — саме цю дату і святкують в усьому світі, як Міжнародний День Бухгалтера. У своїх книгах він детально описав системи подвійного запису (венеціанського запису), систему рахунку та складання балансу.

До речі, Лука Пачоллі був знайомий з Леонардо да Вінчі і навіть деякі зі своїх книг писав під його впливом. Серед порад, які він давав кожному, хто хоче вести бухгалтерію, до нас дійшла така: «Крім грошей мають бути і інші цінності різного роду».

А першим бухгалтером офіційно вважається Христофор Штехер його 13 лютого 1498 року призначив імператор Священної Римської імперії Максиміліан І.

Не для слабких

5. Якщо порівняти кількість жінок і чоловіків у бухгалтерській професії – співвідношення виявиться близько 80% на 20% на користь жінок. У Києві чоловіків-бухгалтерів іще менше – близько 15%.

Чому така різниця?

Бухоблік вимагає неймовірної посидючості й постійного зосередження — ці якості більше притаманні жінкам. Щодо чоловіків, то вони більше прагнуть працювати на керівних посадах. Це підтверджує й статистика, згідно з якою 90% керівників — саме чоловіки.

 

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі