Звіт про збирання врожаю сільгоспкультур до Статистики за формою № 37-сг

31.08.2018, 11:16

Марина Лисак,

начальник управління обробки даних статистики

сільського господарства та навколишнього середовища

Головного управління статистики у Київській області.

 

 

Звіт державного статистичного спостереження за формою № 37-сг (місячна) «Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур» подають сільськогосподарські підприємства, які займаються виробництвом продукції рослинництва й мають у власності та/або користуванні 100 га сільськогосподарських угідь і більше.

Звіти подають до Головного управління статистики у Київській області або до його відокремлених підрозділів у районах окремо по кожному адміністративному району, у якому здійснюється діяльність, не пізніше 2-го числа в липні – листопаді. У 2018 році – не пізніше 2 липня, 2 серпня, 3 вересня, 2 жовтня та 2 листопада. Зверніть увагу: якщо в користуванні менше ніж 100 га сільгоспугідь, то звіти за формою № 37-сг подавати не потрібно.

Можна подавати звіти в електронному вигляді, поштою або нарочним (телефони, адреси підрозділів Головного управління статистики у Київській області та інша інформація розміщуються тут: http://www.kyivobl.ukrstat.gov.ua).

Інформація щодо збирання врожаю сільськогосподарських культур складається на бланку форми № 37-сг (місячна) «Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур», затвердженому наказом Держстату від 24.06.2016 р. № 103. Під час складання звітів необхідно керуватися Роз’ясненнями щодо заповнення форми № 37-сг (місячна) «Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур» від 15.07.2016 р. № 17.4-12/10.

Бланки та роз’яснення в електронному форматі розміщено на офіційному веб-сайті Держстату в розділі «Респондентам» / «Альбом форм державних статистичних спостережень на 2018 рік» / «Економічна діяльність» / «Сільське, лісове та рибне господарство»: http://www.ukrstat.gov.ua/norm_doc/2016/103/37_sg_mis_17.zip,

http://www.ukrstat.gov.ua/albom/albom_2017/roz_2017/roz_37_sg_17.zip.


Для того, щоб знайти форму №37-сг (місячна)  сервісі Liga:REPORT, перейдіть до розділу Статистична звітність та оберіть період «вересень». Номер форми — S2703008


Показники форми характеризують перебіг збирання врожаю сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень зростаючим підсумком у період виконання робіт. Значення показників форми мають такий формат: площі збирання сільськогосподарських культур – у гектарах (із двома знаками після коми), обсяги виробництва сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень – у центнерах (із двома знаками після коми).

Зверніть увагу на те, що треба правильно вказати адресу здійснення діяльності підприємства (фактичну адресу): Київська область, район, село. Якщо підприємство має в користуванні кілька ділянок в одному районі, то вказують село, біля якого найбільша ділянка; якщо діяльність здійснюють у різних районах чи областях, то звіти подають окремо по кожному району. У звіті в електронному вигляді також важливо правильно зазначити фактичну адресу й код підрозділу-одержувача: для Київської області – це 32 і тризначний код району.

 

У графі 1 розділу 1 вміщують дані про розміри площ, з яких фактично зібрано врожай сільськогосподарських культур станом на 1 липня, 1 серпня, 1 вересня, 1 жовтня та 1 листопада; у графі 2 – дані про обсяг одержаної з цієї площі продукції.

Графа 1 за рядками 0030 – 0320 вміщує дані про обмолочену площу озимих та ярих зернових і зернобобових культур, які зібрано на зерно, графа 2 – про обсяг виробництва (валовий збір) зернових і зернобобових культур у початково оприбуткованій вазі, намолочений із площі, яку наведено у графі 1. Нут і сочевиця – це зернобобові культури, вони враховуються в рядку 0270 «Культури зернобобові – усього».

Рядки 0410 – 2230 вміщують дані про обмолочену площу та валовий збір сої, ріпаку озимого, кользи (ріпаку ярого), соняшнику на зерно, буряку цукрового фабричного, картоплі, культур овочевих відкритого ґрунту, коренеплодів кормових, кукурудзи кормової та валовий збір культур овочевих закритого ґрунту. Зверніть увагу: усі ці культури вказуються окремим рядком і не враховуються в рядку 0030 «Культури зернові та зернобобові – усього».

Розділ 2 у графі 1 вміщує дані про валовий збір плодів, ягід і винограду із загальної площі насаджень, ураховуючи збір із міжрядних насаджень та ягід, культивованих у закритому ґрунті (включаючи продукцію з усіх оборотів).

Під час заповнення звіту будьте уважні, щоб указати збір урожаю саме тих культур, які було зазначено у звіті за формою № 4-сг (річна) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур», який ви подавали станом на 1 червня 2018 р. Перед поданням звіту обов’язково перевірте його:

  • рядок 0030 графи 1 і 2 повинен дорівнювати сумі рядків 0050 – 0270;
  • графу 2 поділіть на графу 1 за всіма рядками, крім рядків 1322 і розділу 2, отримана урожайність сільськогосподарських культур (центнери з 1 га) має бути достовірною;
  • порівняйте всі показники звіту зі звітом на попередню звітну дату, зменшення не повинно бути, бо всі показники заповнюються наростаючим підсумком.

Наприкінці звіту обов’язково ставиться підпис керівника (власника) та/або особи, відповідальної за достовірність наданої інформації, і вказується номер телефону, за яким із вами можна зв’язатися.

Порушення порядку подання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, установлену статтею 186³ Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час подання звітності в електронному вигляді із запізненням, не за місцем здійснення діяльності чи з помилками на вашу адресу надсилаються 2-а та 3-я квитанції, де зазначено, що ви повинні звернутися до відповідного територіального підрозділу статистики. Просимо не ігнорувати ці повідомлення, бо ваш звіт не вважатиметься прийнятим.

Якщо у вас виникнуть будь-які запитання щодо подання звітності, звертайтеся телефоном або особисто до фахівців відповідного територіального підрозділу статистики за роз’ясненнями. Якщо ви ще не подали звіти за формами № 4-сг та № 37-сг, обов’язково їх подайте. Цим ви доведете, що виконуєте закони України, зокрема статтю 18 Закону України «Про державну статистику», а держава на основі ваших звітних даних матиме достовірні дані про виробництво продукції рослинництва й валового внутрішнього продукту, рівня споживання населенням різних продуктів і забезпечення продовольчої безпеки України. Пам’ятайте: ніколи не пізно виправити помилку, але краще це зробити до закінчення строку розроблення державної статистичної звітності.

Нагадуємо, що усі форми та бланки до Статистики містяться у сервісі звітності Liga:REPORT у розділі Cтатистична звітність. 

Шановні користувачі! Ви можете безкоштовно скористатися демодоступом до сервісу Liga:REPORT, щоб на власні очі побачити весь спектр можливостей для бухгалтерів.

Придбайте наш сервіс, щоб завжди мати під рукою зручний та надійний інструмент подання звітності, реєстрації ПН/РК.

Liga:REPORT – #легкозвітність для кожного

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі