Підготуйтеся до подання звітності за 1 півріччя 2018 року з провідними фахівцями та отримайте сучасний інструмент для подання звітів Liga:REPORT у подарунок.
06 липня 2018 року
з 10-00 до 17-00
Київ, Бізнес-центр «ЛІГА»
Лектори:
Проскура Катерина, Сертифікований аудитор, лектор Аудиторської палати України, судовий експерт, сертифікований аудитор, диплом ACCA ДіпIFR.
Керівник департамента аудита та супутніх аудиту послуг компанії PSP Audit.
Дмитро Сушко, Кандидат економічних наук, подаьковий консультант, аудитор, судовий експерт, член Аудиторської палати України, член ради Палати податкових консультантів. Керуючий партнер аудиторської компанії PSP Audit.
ОСНОВНІ АКЦЕНТИ ПРОГРАМИ:
Блок 1. Податок на прибуток підприємств
Блок 2. Трансфертне ціноутворення
Блок 3. Податок на додану вартість: огляд змін та актуальної практики
Блок 4. Оподаткування доходів фізичних осіб: ПДФО, військовий збір, ЄСВ + пенсійна реформа
Блок 5. Спрощена система оподаткування: нюанси застосування.
Вартість – 1120,00 грн.
Ця сума включає 7-годинну програму підготовки до подання звітності з оглядом останніх змін та роз’яснень та ліцензію на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT на 6 місяців.
Для абонентів Liga:REPORT діє знижка -50% на участь у семінарі.
ДОКЛАДНА ПРОГРАМА ЗАХОДУ
Блок 1. Податок на прибуток підприємств
- Перспектива існування податку на прибуток в Україні в світлі ймовірного прийняття законопроекту про податок на виведений капітал. Огляд ключових норм законопроекту.
- Дохід від будь-якої діяльності. Зміст показника: від визначення періодичності звітування до податкового навантаження.
- Фінансовий результат до оподаткування за ПСБО чи МСФЗ. Для кого право, а для кого обов»язок вести облік за МСФЗ. Новий статус фінансової звітності. Оновлений Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».
- Податкові різниці. Нові різниці з 2018 року для операцій з імпорту товарів, допомоги спорту, компенсації путівок працівникам. Обговорення порядку заповнення найбільш актуальних різниць по операціям з основними засобами, резервом сумнівних боргів, безнадійній дебіторській заборгованості, нарахованим відсоткам по кредитам (позикам), благодійництву, фінансовій допомозі, безоплатним роздачам, штрафним санкціям, контрольованим операціям, збиткам минулих періодів, тощо. Аналіз податкових консультацій.
- Зменшення податку на суми податку сплачені за кордоном, авансовий внесок при нарахуванні дивідендів.
- Оподаткування виплат нерезидентам: бенефіціарний статус нерезидента, оподаткування операцій, що виконуються нерезидентами поза межами митної території України, тощо. Аналіз податкових консультацій.
- Податкові перевірки: від практики перевірок до можливості реалізації окремих положень методичних рекомендацій для фіскалів: «реальність операцій», «чистота контрагента». Увага до первинних документів (своєчасність відображення, використання факсиміле, статус рахунку-фактури, митної декларації, товарно-транспортної накладної, акту наданих послуг при орендних операціях). Методологія бухгалтерського обліку: собівартість робіт (послуг), курсові різниці, визнання доходу по судовим рішенням. Ризики інвентаризації залишків запасів.
Блок 2. Трансфертне ціноутворення
- Порогові показники для визнання операцій контрольованими збільшено. Правильність визначення показника доходу та операції, що може бути визнана контрольованою.
- Види контрольованих операцій та критерії визнання осіб пов»язаними розширено.
- Перелік «низькоподаткових» юрисдикцій – оновлено, перелік «особливих» організаційно-правових форм нерезидентів – перше застосування.
- Подання звіту про контрольовані операції за 2017 рік.
- Вимоги до інформації в документації з трансфертного ціноутворення (нове: чисельність працівників, опис структури управління, опис діяльності та стратегії ділової активності, аналіз відповідних ринків, конкуренти, копії договорів та платіжних документів).
- Строк зберігання документів по контрольованим операціями
- Фінансові коефіцієнти для методу перепродажу, «витрати плюс», чистого прибутку.
- Джерела інформації для пошуку зіставних операцій (будь-які джерела, інформація з яких отримана з дотриманням вимог законодавства; інформація, отримана податковими органами в межах міжнародних угод).
- Критерії для зіставлення (однаковий КВЕД, відсутність збитків, відсутність акціонерів та/або дочірніх компаній, період здійснення зіставних операцій).
- Самостійне коригування (застосовується максимальне або мінімальне значення діапазону). Особливий додаток ТЦ до декларації з податку на прибуток.
- Підстави для перевірки контрольованих операцій. Строк позовної давності та зберігання документів. Нові штрафні санкції. Перша практика податкових перевірок та огляд судової практики.
Блок 3. Податок на додану вартість: огляд змін та актуальної практики
- Аналіз змін в податковому законодавстві щодо ПДВ у світлі Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017р. № 2245-VIII. Скасування обмежень у реєстрації податкових накладних, ситуація з зупинкою реєстрації податкових накладних та розрахунок коригувань, застосування штрафних санкцій у разі помилок в податкових накладних та інші зміни
- Зупинка реєстрації податкових накладних: як працює оновлений механізм зупинки реєстрації податкових накладних: що робити постачальнику і покупцеві. Методика оцінювання ризиків. Ризикові платники ПДВ. Як доводити реальність податкової накладної. Порядок оскарження правомірності рішення комісії про відмову від реєстрації податкової накладної. Аналіз судової практики оскарження таких рішень ДФСУ.
- Нюанси заповнення в податковій накладній реквізитів код УКД ЗЕД для товарів і код послуг: як визначати код послуги, як бути впевненим у визначенні коду, особливості визначення коду для зведених податкових накладних, податкових накладних, виписаних неплатнику, наслідки допущення помилки в коді УКД ЗЕД або коді послуги. Практичні ситуації заповнення податкових накладних та розрахунок коригувань: виписка і реєстрація, терміни, особливості заповнення, відповідальність платників податків і посадових осіб; варіанти виправлення помилок у податкових накладних, наслідки законодавчих змін.
- Нюанси бухгалтерського обліку ПДВ: особливості застосування Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, типові помилки.
- Методика контролю платників ПДВ з боку органів ДФСУ: комплексне відпрацювання податкових ризиків.
Блок 4. Оподаткування доходів фізичних осіб: ПДФО, військовий збір, ЄСВ + пенсійна реформа
- Трудові та цивільно-правові відносини: особливості та відмінності, ризики визнання відносин трудовими, штрафні санкції за порушення трудового законодавства.
- Види і структура доходів, які формують фонд оплати праці.
- Зміни до Закону про ЄСВ (Пенсійна реформа): нове у визначенні пенсійного віку, поняття страхового стажу: що ж це таке і на що впливає, збільшення максимальної межі для ЄСВ, перелік платників ЄСВ.
- Зміни до Закону про соціальне страхування (пенсійна реформа): нюанси розрахунку лікарняних, застраховані особи за договорами ЦПХ.
- ПДФО, військовий збір і натуральний коефіцієнт: застосування для обчислення податку. Подарунки фізособам. Особливості застосування податкової соціальної пільги.
- Добові та витрати на відрядження. Матеріальна допомога. Витрати на навчання.
- Нюанси застосування штрафних санкцій за порушення трудової дисципліни.
- Особливості обчислення і сплати ЄСВ фізичними особами – підприємцями.
Блок 5. Спрощена система оподаткування: нюанси застосування
- Можливі режими оподаткування юридичних та фізичних осіб – підприємців.
- Аналіз змін в законодавстві, які стосуються на суб’єктів спрощеної системи оподаткування.
- Критерії перебування на певній групі і правила переходу з групи на групу і нюанси роботи.
- Хто не може бути суб’єктом спрощеної системи оподаткування: види діяльності та окремі операції. Наслідки порушення критеріїв перебування на спрощеній системі оподаткування.
- Ставки єдиного податку, механізм нарахування і сплати податку в залежності від групи, податкові періоди.
- Особливості сплати єдиного соціального внеску платниками єдиного податку – фізичними особами.
- Склад доходів платників єдиного податку та їх визнання: для фізичних і юридичних осіб.
- Зовнішньоекономічні операції: дохід в іноземній валюті, курсові різниці, особливості митного оформлення, оподаткування ПДВ.
- Здійснення комісійних операцій, а також операцій за агентськими договорами та договорами доручення.
- Безоплатно отримані активи і безнадійна кредиторська заборгованість.
- Аналіз останніх роз’яснень та консультацій ДФСУ щодо застосування єдиного податку.