Як ФОП-загальносистемнику відзвітувати за 2017 рік

18.01.2018, 03:21

За підсумками 2017 року підприємці, що працювали на загальній системі оподаткування, зобов’язані відзвітувати про свою підприємницьку діяльність до ДФС. У цій статті ми докладно покажемо, як це зробити за допомогою сервісу звітності Liga:REPORT.

Насамперед нагадаємо: податкову декларацію за підсумками звітного календарного року всі підприємці, які перебували у звітному році на загальній системі оподаткування, подають до ДФС за місцем податкової адреси (п. 177.5 ПКУ). Причому немає значення, провадили ФОПи підприємницьку діяльність у такому звітному році чи ні.

Зауважте, якщо фізособа стала підприємцем-загальносистемником у IV кварталі звітного року, вона має подати до ДФС квартальну декларацію, яка прирівнюється до річної (див. роз’яснення з розділу 104.09 «ЗІР»).

Простіше кажучи, у підприємця, який зареєструвався або «переметнувся» на загальну систему зі спрощенки в IV кварталі 2017 року, річна декларація про доходи, по суті, повністю збігається з квартальною, внаслідок чого виходить, що подавати потрібно лише одну декларацію.

Водночас, якщо ФОП зареєструвався в IV кварталі 2017 року й у тому ж місяці подав заяву про обрання спрощенки I або II групи, то він все одно має подати декларацію за підсумками 2017 року. Адже в такому випадку підприємець вважатиметься єдиноподатником лише з 1-го числа наступного місяця (п. 294.4 ПКУ). Це, своєю чергою, означає, що в період від дати держреєстрації та до дати переходу на спрощенку такий підприємець все ще перебуває на загальній системі (див. роз’яснення з розділу 104.09 «ЗІР»).

Натомість у тих, хто протягом 10 календарних днів із дня держреєстрації потрапив до III групи ЄП (єдиний податок), немає часового розриву між датами держреєстрації та переходу на спрощенку. А отже, декларацію загальносистемника вони вже не подають.

На замітку! Підприємці, які весь 2017 рік були спрощенцями, декларацію подають лише в тому випадку, якщо їм потрібно задекларувати цивільні доходи або податкову знижку (у строки, передбачені для подання декларації громадянами).

Зверніть увагу на ще один момент: якщо фізична особа — підприємець знімається з держреєстрації, то має подати декларацію про доходи впродовж 30 календарних днів із дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 177.11 ПКУ).

При цьому останнім базовим податковим (звітним) періодом є період із дня, наступного за днем закінчення попереднього звітного періоду, до останнього дня календарного місяця, у якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Отже, річну декларацію підприємці, що ліквідувалися, подавати вже не зобов’язані.

Проте якщо підприємець протягом року знявся з реєстрації, а потім у звітному році знову зареєструвався, то тоді йому вже доведеться подавати річну декларацію.

Про основні умовності подання звітності ми сказали, тому перейдемо безпосередньо до форми звіту.


Найкращі умови для ФОП! Онлайн-звітність Liga:REPORT за ціною чашки кави!

 • Доступ онлайн звідусіль.
 • Чат-підтримка для клієнтів.
 • Усі необхідні звіти — в обраному.
 • Нагадування про дати заповнення звітів.
 • Однакова ціна для платників та неплатників ПДВ!

Усього 337 грн на рік! Деталі


Зверніть увагу! За 2017 рік підприємці звітують за новою формою, викладеною в новій редакції з 31 грудня 2017 року на підставі наказу Мінфіну від 06.06.2017 року № 556.

Складається декларація з 7 розділів і 2 додатків – Ф1 і Ф2. Додатки є складовою частиною декларації та без декларації не є дійсними (п. 2 розд. ІІ Інструкції щодо заповнення декларації, затвердженої наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859).

Важливо! Додаток Ф2, на думку податківців, потрібно подавати разом із декларацією в будь-якому разі, навіть якщо у 2017 році у ФОП-загальносистемника не було діяльності. У такому випадку додаток Ф2 слід подати з прочерками.

Власне, з цього моменту візьмімося за приклад заповнення декларації підприємця-загальносистемника, скориставшись при цьому сервісом Liga:REPORT.

Отже, спершу в розділі «Податкова звітність» знайдімо форму «ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ (підприємця)» (як показано на рисунку нижче).

фоп податки

Декларація, крім основної форми (F0100110), містить два додатки: Ф1 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами» (F111210) і Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» (F111410).

Заповнювати звіт розпочнемо саме з останнього додатка – Ф2, фрагменти якого наведено нижче.

податки фоп 2017

звітність фоп 2 група 2017

податки для фоп 2017фоп загальна система 2017Зверніть увагу! Дані, зазначені в додатку Ф2, мають збігатися з даними, зазначеними в розділі ІІ декларації. Показники декларації та додатків до неї необхідно заповнювати в гривнях із копійками.

Після заповнення додатка Ф2 можна переходити до заповнення «основної» декларації (див. фрагменти нижче).

фоп на загальній системі 2017

фоп на загальній системі

фоп 2 групафоп 3 група 2017звітність фоп

Під час заповнення декларації пам’ятайте, що разом із «підприємницькими» доходами до такої звітності мають потрапити й «цивільні» доходи з джерелом їх походження з України, а також іноземні доходи (п. 177.11 ПКУ).

Загальносистемникам-новачкам у декларації потрібно також навести відомості про рухоме й нерухоме майно. Проте за інерцією податківці вимагають цього й від інших загальносистемників (див. роз’яснення з розділу 104.09 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ).

Отже, заповнивши всі необхідні реквізити, зберігаємо форму, підписуємо та відправляємо до ДФС.

Нагадаємо: граничний строк для подання цієї декларації до ДФС – не пізніше 09.02.2018.

Вдалого Вам звітування із сервісом Liga:REPORT!


Cпеціальна пропозиція для ФОП – повний доступ до всіх можливостей Liga:REPORT усього за 28 гривень на місяць. Є можливість оплатити карткою. Якщо ви приватний підприємець, переходьте за посиланням і сплачуйте прямо зараз! Придбати

Liga:REPORT – інноваційний і безпечний сервіс для подання електронної звітності та реєстрації ПН. Ось лише кілька причин, чому нас обирають професіонали:

– безпека: не потребує додаткових завантажень ПЗ та оновлень;

– мобільність: доступ до Liga:REPORT із будь-якого комп’ютера. Єдина умова – доступ до мережі Інтернет;

– упевненість: підтримка професіоналів ЛІГА:ЗАКОН у режимі 24/7, підказки для заповнення, довідники «Контрагенти», «Працівники», «Номенклатура».

Розробник Liga:REPORTкомпанія ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 26 років здійснює правову підтримку бізнесу, влади та суспільства. Найбільший у країні розробник інформаційно-правових і сервісних рішень.

Найкращі умови для ФОП! Онлайн-звітність Liga:REPORT за ціною чашки кави!

 • Доступ онлайн звідусіль.
 • Чат-підтримка для клієнтів.
 • Усі необхідні звіти — в обраному.
 • Нагадування про дати заповнення звітів.
 • Однакова ціна для платників та неплатників ПДВ!

Усього 337 грн на рік!

Корисна стаття?

Раді, що допомогли вам. Підпишіться на електронну розсилку новин з питань звітності. Ми не турбуватимемо вас частіше, ніж раз на 2 тижні.

Напишіть нам чому так сталося. Ми спробуємо вам допомогти.

 • Категорії новин
 • Останні новини
 • Будьте в курсі