За підсумками 2017 року підприємці, що працювали на загальній системі оподаткування, зобов’язані відзвітувати про свою підприємницьку діяльність до ДФС. У цій статті ми докладно покажемо, як це зробити за допомогою сервісу звітності Liga:REPORT.
Насамперед нагадаємо: податкову декларацію за підсумками звітного календарного року всі підприємці, які перебували у звітному році на загальній системі оподаткування, подають до ДФС за місцем податкової адреси (п. 177.5 ПКУ). Причому немає значення, провадили ФОПи підприємницьку діяльність у такому звітному році чи ні.
Зауважте, якщо фізособа стала підприємцем-загальносистемником у IV кварталі звітного року, вона має подати до ДФС квартальну декларацію, яка прирівнюється до річної (див. роз’яснення з розділу 104.09 «ЗІР»).
Простіше кажучи, у підприємця, який зареєструвався або «переметнувся» на загальну систему зі спрощенки в IV кварталі 2017 року, річна декларація про доходи, по суті, повністю збігається з квартальною, внаслідок чого виходить, що подавати потрібно лише одну декларацію.
Водночас, якщо ФОП зареєструвався в IV кварталі 2017 року й у тому ж місяці подав заяву про обрання спрощенки I або II групи, то він все одно має подати декларацію за підсумками 2017 року. Адже в такому випадку підприємець вважатиметься єдиноподатником лише з 1-го числа наступного місяця (п. 294.4 ПКУ). Це, своєю чергою, означає, що в період від дати держреєстрації та до дати переходу на спрощенку такий підприємець все ще перебуває на загальній системі (див. роз’яснення з розділу 104.09 «ЗІР»).
Натомість у тих, хто протягом 10 календарних днів із дня держреєстрації потрапив до III групи ЄП (єдиний податок), немає часового розриву між датами держреєстрації та переходу на спрощенку. А отже, декларацію загальносистемника вони вже не подають.
На замітку! Підприємці, які весь 2017 рік були спрощенцями, декларацію подають лише в тому випадку, якщо їм потрібно задекларувати цивільні доходи або податкову знижку (у строки, передбачені для подання декларації громадянами).
Зверніть увагу на ще один момент: якщо фізична особа — підприємець знімається з держреєстрації, то має подати декларацію про доходи впродовж 30 календарних днів із дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 177.11 ПКУ).
При цьому останнім базовим податковим (звітним) періодом є період із дня, наступного за днем закінчення попереднього звітного періоду, до останнього дня календарного місяця, у якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Отже, річну декларацію підприємці, що ліквідувалися, подавати вже не зобов’язані.
Проте якщо підприємець протягом року знявся з реєстрації, а потім у звітному році знову зареєструвався, то тоді йому вже доведеться подавати річну декларацію.
Про основні умовності подання звітності ми сказали, тому перейдемо безпосередньо до форми звіту.
Найкращі умови для ФОП! Онлайн-звітність Liga:REPORT за ціною чашки кави!
- Доступ онлайн звідусіль.
- Чат-підтримка для клієнтів.
- Усі необхідні звіти — в обраному.
- Нагадування про дати заповнення звітів.
- Однакова ціна для платників та неплатників ПДВ!
Усього 337 грн на рік! Деталі
Зверніть увагу! За 2017 рік підприємці звітують за новою формою, викладеною в новій редакції з 31 грудня 2017 року на підставі наказу Мінфіну від 06.06.2017 року № 556.
Складається декларація з 7 розділів і 2 додатків – Ф1 і Ф2. Додатки є складовою частиною декларації та без декларації не є дійсними (п. 2 розд. ІІ Інструкції щодо заповнення декларації, затвердженої наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859).
Важливо! Додаток Ф2, на думку податківців, потрібно подавати разом із декларацією в будь-якому разі, навіть якщо у 2017 році у ФОП-загальносистемника не було діяльності. У такому випадку додаток Ф2 слід подати з прочерками.
Власне, з цього моменту візьмімося за приклад заповнення декларації підприємця-загальносистемника, скориставшись при цьому сервісом Liga:REPORT.
Отже, спершу в розділі «Податкова звітність» знайдімо форму «ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ (підприємця)» (як показано на рисунку нижче).
Декларація, крім основної форми (F0100110), містить два додатки: Ф1 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами» (F111210) і Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» (F111410).
Заповнювати звіт розпочнемо саме з останнього додатка – Ф2, фрагменти якого наведено нижче.
Зверніть увагу! Дані, зазначені в додатку Ф2, мають збігатися з даними, зазначеними в розділі ІІ декларації. Показники декларації та додатків до неї необхідно заповнювати в гривнях із копійками.
Після заповнення додатка Ф2 можна переходити до заповнення «основної» декларації (див. фрагменти нижче).
Під час заповнення декларації пам’ятайте, що разом із «підприємницькими» доходами до такої звітності мають потрапити й «цивільні» доходи з джерелом їх походження з України, а також іноземні доходи (п. 177.11 ПКУ).
Загальносистемникам-новачкам у декларації потрібно також навести відомості про рухоме й нерухоме майно. Проте за інерцією податківці вимагають цього й від інших загальносистемників (див. роз’яснення з розділу 104.09 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ).
Отже, заповнивши всі необхідні реквізити, зберігаємо форму, підписуємо та відправляємо до ДФС.
Нагадаємо: граничний строк для подання цієї декларації до ДФС – не пізніше 09.02.2018.
Вдалого Вам звітування із сервісом Liga:REPORT!
Cпеціальна пропозиція для ФОП – повний доступ до всіх можливостей Liga:REPORT усього за 28 гривень на місяць. Є можливість оплатити карткою. Якщо ви приватний підприємець, переходьте за посиланням і сплачуйте прямо зараз! Придбати
Liga:REPORT – інноваційний і безпечний сервіс для подання електронної звітності та реєстрації ПН. Ось лише кілька причин, чому нас обирають професіонали:
– безпека: не потребує додаткових завантажень ПЗ та оновлень;
– мобільність: доступ до Liga:REPORT із будь-якого комп’ютера. Єдина умова – доступ до мережі Інтернет;
– упевненість: підтримка професіоналів ЛІГА:ЗАКОН у режимі 24/7, підказки для заповнення, довідники «Контрагенти», «Працівники», «Номенклатура».
Розробник Liga:REPORT – компанія ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 26 років здійснює правову підтримку бізнесу, влади та суспільства. Найбільший у країні розробник інформаційно-правових і сервісних рішень.
Найкращі умови для ФОП! Онлайн-звітність Liga:REPORT за ціною чашки кави!
- Доступ онлайн звідусіль.
- Чат-підтримка для клієнтів.
- Усі необхідні звіти — в обраному.
- Нагадування про дати заповнення звітів.
- Однакова ціна для платників та неплатників ПДВ!
Усього 337 грн на рік!
Категорія: Всі новини | Думка експерта
Мітки: облік та звітність ФОП | онлайн-звітність для ФОП | підприємець | ФОП