Виправляємо помилки у формі 1 ДФ за допомогою Liga:REPORT

22.12.2017, 06:28

Ця стаття зацікавить передусім тих, хто виявив помилки в Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), і тепер має їх виправити.

Нагадаємо: загалом механізм виправлення помилок у формі 1ДФ міститься в розд. IV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженому наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок № 4).

Самостійно виявлені помилки у формі № 1ДФ підприємство може виправити двома способами:

1) якщо помилку виявлено до настання граничного строку подання звітності за квартал, у якому її було зроблено, то потрібно подати новий звітний податковий розрахунок. Наприклад, якщо підприємство за I квартал 2017 року відзвітувало 10 квітня, то в разі виявлення помилки до 10 травня можна подати новий звітний розрахунок без нарахування штрафів (п. 2.1 Порядку № 4);

2) якщо ж помилку виявлено після настання граничного строку подання розрахунку, то необхідно подати уточнюючий податковий розрахунок.

Для подання нового звітного й уточнюючого розрахунків слід використовувати ту саму форму, що й для звітного розрахунку.

Зверніть увагу! Порядок заповнення «звітного нового» і «уточнюючого» розрахунків однаковий (лише в шапці форми потрібно зробити відповідну позначку). При цьому майте на увазі, що механізм виправлення помилок у розділах І та ІІ форми 1ДФ відрізняється.

Для виправлення неправильно відображених показників у розділі І форми 1ДФ заповнюють графу 9 розрахунку, у якій передбачено два види ознак:

1 – «рядок на виключення», проставляють, якщо необхідно вилучити помилковий рядок, наявний у розрахунку, що потребує виправлень;

0 – «рядок на введення», проставляють, якщо необхідно додати рядок із правильними даними або рядок, пропущений раніше.

У разі введення пропущеного рядка йому присвоюється порядковий номер, наступний за номером останнього рядка попереднього розрахунку. Заповнюючи зазначені вище рядки, потрібно заповнити всі графи, а не лише ті, у яких містяться помилкові дані.

Для виправлення неправильно відображених показників у розділі ІІ форми 1ДФ потрібно:

  • у рядку «Оподаткування процентів – виключення**» повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування процентів» відобразити правильну інформацію;
  • у рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею – виключення***» повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» відобразити правильну інформацію;
  • у рядку «Військовий збір – виключення***» повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

Зверніть увагу! В уточнюючому (звітному новому) розрахунку за формою № 1ДФ необхідно заповнювати лише ті рядки, які підлягають вилученню, виправленню або додаванню, а рядки з правильними даними попереднього розрахунка дублювати не потрібно.

Так, якщо помилку в раніше поданому розрахунку зроблено лише в рядку з ВЗ і ви її зараз виправляєте, то дублювати правильну інформацію, відображену в розділі I форми № 1ДФ, не потрібно.

У разі подання форми № 1ДФ кількома порціями інформацію щодо ВЗ слід відобразити один раз у розділі ІІ першої порції форми № 1ДФ (див. роз’яснення в підкатегорії 103.25 «ЗІР»).

Закріпімо ці дії за допомогою прикладу.

У формі 1ДФ за ІІІ квартал 2017 року було зроблено такі помилки:

  • щодо одного з працівників неправильно внесено суму нарахованого доходу та перерахованого ПДФО (було – 453,40 грн, а потрібно – 653,40 грн);
  • щодо другого – некоректно вказано податковий номер (було – «2222222222», а потрібно – «2222222228»);
  • щодо третього – невідображено відомості про прийняття на роботу (потрібно було вказати дату прийняття на роботу – 01.08.2017).

Щоб краще зрозуміти механізм виправлення помилок, наведемо фрагмент уже поданого розрахунку з помилковими даними.

 

Користуючись наведеним вище алгоритмом виправлень, сформуємо в сервісі Liga:REPORT уточнюючу форму 1ДФ.

Для цього зайдіть у розділ «Податкова звітність».

 

Знайдіть потрібний бланк форми (як показано на малюнку).

У сформованому розрахунку заповніть усі необхідні дані з урахуванням змін.

 

 

Далі збережіть сформований розрахунок, підпишіть і відправте.

 

Ось, власне, і все. Виправляйте помилки у формі 1ДФ завжди без проблем і вчасно за допомогою сервісу Liga:REPORT. Ми щодня вдосконалюємося та докладаємо максимум зусиль, аби полегшити бухгалтерам роботу.

Liga:REPORT

 

Категорія: Думка експерта

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі