Відображаємо лікарняний у таблиці 6 Звіту з ЄСВ

23.04.2018, 03:11

Нарахування працівнику виплат у звязку з тимчасовою непрацездатністю (лікарняним) необхідно відобразити у звіті з ЄСВ. У даному матеріалі розглянемо особливості заповненя на прикладі сервісу Liga:REPORT.

Нагадаємо: суму лікарняних показуємо у Звіті з ЄСВ (форма № Д4) за той місяць, у якому вони були фактично нараховані, тобто в тому ж періоді, коли відбулись нарахування у бухгалтерському обліку.

Серед ключових правил відображення лікарняних у таблиці 6 згаданого звіту виокремимо такі:

1) лікарняні показуємо в місяці, коли відбулось їх нарахування;

2) для сум таких виплат формуємо стільки рядків, на скільки місяців припадає період тимчасової непрацездатності (це стосується «перехідних» лікарняних, коли дні хвороби припадають на кінець одного місяця і на початок іншого);

3) зважаючи на друге правило, суми за лікарняними листками розподіляємо пропорційно дням хвороби, що припадають на кожен із місяців хвороби.

Зверніть увагу! У цьому разі у графі 9 категорії застрахованої особи зазначають код таким чином: для загального лікарняного – код «29», для лікарняного особи з інвалідністю – «36»;

4) у графі 11 відображаємо місяць і рік, на який припадають дні тимчасової непрацездатності, відповідно, у графі 13 – кількість календарних днів хвороби;

5) графу 15 за тим рядком, у якому вказується лікарняний, слід заповнювати лише у разі, якщо в місяці, за який нараховано лікарняні, працівнику не нараховували зарплату. Загалом же, ця графа має відповідати кількості календарних днів із 1 до 31 (28, 29, 30), залежно від кількості календарних днів у місяці. Якщо працівник перебував на лікарняному, то в графі 15 зазначається кількість календарних днів за повний місяць. При цьому за наявності декількох рядків щодо однієї застрахованої особи графа 15 зазначається лише в одному – у якому наведено дані про суми зарплати (за її наявності);

6) у графі 17 показуємо нараховану суму допомоги за відповідний місяць, відповідно, у графі 18 – суму, що увійшла до бази нарахування ЄСВ у межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ;

7) у графі 21 зазначаємо суму ЄСВ, яку було нараховано на суму лікарняних;

8) графи 22 – 25 заповнюються у звичайному режимі.

Разом з тим урахуйте: код типу нарахування «13» у таблиці 6 Звіту з ЄСВ застосовується для сум різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою (доходом), які здійснені в поточному звітному місяці, у тому числі – за попередні, якщо сума заробітної плати менша, ніж розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом за місяць, за який нараховується заробітна плата.

Суму різниці між розміром мінімальної заробітної плати й фактично нарахованою заробітною платою (доходом) у разі «перехідних» лікарняних зазначаємо в реквізиті «19» окремим рядком, код категорії застрахованої особи – «29», код типу нарахувань – «13».

Зверніть увагу! У разі «перехідних» лікарняних тип нарахувань «2» не застосовується, оскільки нарахування за фактично відпрацьований час, коли загальна сума доходу є ще невідомою (суму лікарняних буде визначено після надання листка непрацездатності), не можна розцінювати як несвоєчасне нарахування додаткової бази єдиного внеску (див. лист ДФСУ від 02.02.2017 р. № 1925/6/99–99–13–02–01–15).

Тепер перейдемо безпосередньо до прикладу.

Приклад. Штатний працівник Губенко Павло Михайлович (ПН – 5555555555) подав роботодавцю 11 квітня 2018 року лікарняний за період із 30 березня по 10 квітня 2018 року. Заробітна плата, нарахована йому за фактично відпрацьовані дні, у березні становила 7200 грн (ЄСВ – 1584,00 грн), у квітні – 6000 грн (ЄСВ – 1320,00 грн). Загальна сума лікарняних – 4254,36 грн, у тому числі за 2 дні хвороби в березні – 709,06 грн (ЄСВ – 155,99 грн), 10 днів у квітні – 3545,30 грн (ЄСВ – 779,97 грн).

Отже, відобразимо вхідні дані в таблиці 6 Звіту з ЄСВ. Для цього заходимо в розділ «Податкова звітність» та обираємо потрібну форму з переліку (J3000411). Зайшовши, знаходимо вкладку із таблицею 6 (J3040611), як показано на рисунку нижче.

Спочатку покажемо дані за березень.

 

<…>

<…>

А ось у звіті за квітень показуємо разом із зарплатою нараховані суми лікарняних (див. фрагменти таблиці 6 Звіту з ЄСВ нижче).

<…>

<…>

Ось, власне, і все, що знадобиться для відображення відомостей стосовно лікарняного в таблиці 6 Звіту з ЄСВ. Заповнивши всі необхідні дані, зберігаємо форму, підписуємо й надсилаємо до ДФС.

Вдалого Вам звітування із сервісом Liga:REPORT.

 

Liga:REPORT – інноваційний та безпечний онлайн-сервіс для бухгалтерів. Ось лише декілька причин, чому нас обирають професіонали:

  • не потребує додаткових завантажень ПЗ та оновлень;
  • доступний із будь-якого комп’ютера з виходом в мережу Інтернет;
  • інтегрований з найповнішою структурованою базою нормативно-правових актів України компанії ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 26 років здійснює повноцінну правову підтримку бізнесу, влади та суспільства. Це дає змогу бухгалтерам безпосередньо в сервісі бачити потрібну інформацію.

Підказки і роз’яснення ситуацій, обмін документами з контрагентами, звірка з ЄРПН, інтеграція довідника контрагентів з ЄДР, доступ до актуальних вебінарів – ці та інші функції забезпечують комплексну підтримку бухгалтера у будь-яких ситуаціях.

Встигніть до 23 квітня придбати Liga:REPORT з необмеженим функціоналом без додаткових доплат.

Долучайтесь за найвигіднішою ціною!

Корисна стаття?

Раді, що допомогли вам. Підпишіться на електронну розсилку новин з питань звітності. Ми не турбуватимемо вас частіше, ніж раз на 2 тижні.

Напишіть нам чому так сталося. Ми спробуємо вам допомогти.

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі