Повідомляємо ДФС про прийняття працівника на роботу

14.02.2018, 04:27

Плануєте взяти на роботу працівника? Не забудьте повідомити про це податківців. Про те, як зробити це за допомогою сервісу Liga:REPORT ми розкажемо у цій статті.

 

Обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятих працівників є вчасне повідомлення про їхнє прийняття органу ДФС. Передусім цього вимагає трудове законодавство. Нагадаємо: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про такий прийом органу ДФС (ч. 3 ст. 24 КЗпП).

Форма такого повідомлення затверджена постановою Кабміну від 17.06.2015 р. № 413 (Постанова № 413).

Повідомлення буває двох типів:

 • початкове – подається працевлаштування нового працівника;
 • скасовуюче – подається, якщо в початковому були допущені помилки та в інших випадках, що потребують уточнення.

Як заповнювати

Заповнюють його у такому порядку: у шапці форми указується код згідно з ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, а також назва роботодавця. Нижче проставляється відмітка про тип повідомлення.

У табличній частині форми зазначають:

 • порядковий номер;
 • категорію найманого працівника (“1” – наймані працівники із трудовою книжкою, тобто прийняті на основне місце роботи, “2” – наймані працівники без трудової книжки, які працюють за сумісництвом);

Зверніть увагу! Серію паспорту у графі 5 табличної частини слід указувати українською мовою (кирилицею).

 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серію та номер паспорта фізособи, яка за своїми релігійними переконаннями відмовилася від ІПН, із відповідною відміткою в паспорті);
 • прізвище, ім’я та по-батькові прийнятого працівника;
 • номер і дату видання наказу/розпорядження про прийняття на роботу;
 • дату початку роботи нового працівника.

Коли подавати

Тут правило таке: роботодавець має подати повідомлення до органу ДФС до початку роботи новоприйнятого працівника.

Проте це не означає, що дати видання наказу про прийняття та початку роботи (графи 8 і 9 повідомлення) повинні бути різними (див. лист Мінсоцполітики від 04.08.15 р. № 432/13/155-15).

Якщо особа виконує роботу за договорами ЦПХ, то повідомлення надавати не потрібно, адже у цьому випадку  не укладається трудовий договір (див. роз’яснення Мінсоцполітики в листі від 22.06.2016 р. № 746/13/84-16).

Не потрібно повідомляти, зокрема і у таких випадках (див. лист Мінсоцполітики від 08.08.2016 р. № 1102/13/84-16):

 • фізособа працює на громадських засадах;
 • стажист навчається в роботодавця на підставі договору про стажування, який є різновидом цивільно-правового договору (без укладення трудового договору);
 • працівника поновлено на роботі за рішенням суду (у даному випадку поновлення на роботі здійснюється з дати звільнення працівника, яке рішенням суду визнається недійсним, а значить, і час вимушеного прогулу працівнику оплачується, включається до виробничого стажу, що дає право на щорічну основну відпустку, тобто новий трудовий договір із таким працівником не укладається;
 • працівник виходить із відпустки для догляду за дитиною до 3 років або відпустки без збереження зарплати для догляду за дитиною до 6 років, які передбачені ст. 179 КЗпП.

Тепер перейдемо до заповнення повідомлення за допомогою сервісу Liga:REPORT.

Отже, для початку у розділі «Податкова звітність» знаходимо форму “Повідомлення про прийняття працівника на роботу” (J3001001) (як показано на рисунку нижче).

Далі заповнюємо усі необхідні реквізити (деякі з них будуть автоматично “підтягнуті” із картки даних платника).

Умова прикладу: На посаду менеджера з продажів було прийнято Губенка Павла Михайловича, на підставі наказу від 08.02.2018 року № 08/К. У цей же день направлено повідомлення до ДФС. Приклад заповнення продемонструємо на фрагментах форми із сервісу Liga:REPORT.

За допомогою прокрути переходимо до правої частини таблиці і дозаповнюємо дату початку роботи.

Після заповнення усіх необхідних реквізитів та табличної форми, зберігаємо форму, підписуємо та відправляємо до ДФС. Ось, власне і все.

Вдалого Вам звітування із сервісом Liga:REPORT

Категорія: Всі новини

Корисна стаття?

Раді, що допомогли вам. Підпишіться на електронну розсилку новин з питань звітності. Ми не турбуватимемо вас частіше, ніж раз на 2 тижні.

Напишіть нам чому так сталося. Ми спробуємо вам допомогти.