Подання звіту державного статистичного спостереження за формою №4-сг (річна) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур» у 2018 році.

01.06.2018, 07:06

Автор: Марина Лисак,

начальник управління обробки даних статистики сільського господарства

та навколишнього середовища Головного управління статистики

у Київській області.

Стаття 18 Закону України «Про державну статистику» передбачає, що респонденти зобов’язані безкоштовно в повному обсязі за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, у  визначені строки подавати органам державної статистики достовірну інформацію.

Звіт державного статистичного спостереження за формою № 4-сг (річна) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур» подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які займаються виробництвом продукції рослинництва, незалежно від розміру площі сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні. Звіти подаються у Головні управління статистики в областях або їх відокремленим підрозділам окремо по кожному  адміністративному району, у якому здійснюється діяльність, на 5-й день після закінчення сівби ярих культур, але не пізніше 2 червня. Оскільки у 2018 році 2 червня припадає на вихідний день, то останній день подання звітності переноситься на 4 червня.

Можна подавати звіти в електронному вигляді, поштою або нарочно (телефони та адреси підрозділів Головного управління статистики у Київській області та інша інформація знаходяться тут: http://kyivobl.ukrstat.gov.ua).

Порушення порядку подання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена статтею 186³ Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Інформація щодо розмірів посівних площ сільськогосподарських культур під урожай 2018 року складається на бланку форми № 4-сг (річна) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур», затвердженому наказом Держстату від 24.06.2016 № 103. При складанні звітів необхідно керуватися Роз’ясненнями щодо заповнення форми № 4-сг (річна) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур» від 15.06.2016 № 17.4-12/11.

Бланки та роз’яснення в електронному форматі розміщені на офіційному веб-сайті Держстату у розділі «Респондентам»/«Альбом форм державних статистичних спостережень на 2018 рік»/«Економічна діяльність»/«Сільське, лісове та рибне господарство» (за посиланнями:

http://www.ukrstat.gov.ua/norm_doc/2016/103/4-sg_rik_17.zip; http://www.ukrstat.gov.ua/albom/albom_2017/roz_2017/roz_4_sg_17.zip).

Показники форми ґрунтуються на даних первинних облікових документів; державних актів на право власності на земельну ділянку та державних актів на право користування земельною ділянкою; типового договору оренди землі, вказуються у гектарах з двома знаками після коми.

Найперше, на що треба звернути увагу, це правильно заповнити реквізити підприємства, особливо, вказати адресу здійснення діяльності (фактичну адресу): Київська область, район, село. Якщо підприємство має у користуванні декілька ділянок у одному районі, то вказується село, біля якого найбільша ділянка, якщо діяльність здійснюється в різних районах чи областях, звіти подаються окремо по кожному району. У звіті в електронному вигляді також дуже важливо правильно вказати фактичну адресу та код підрозділу-одержувача: для Київської області – це 32 і трьох-значний код району.

 

При заповненні звіту бажано все ж прочитати роз’яснення та уважно читати назву показника, який заповнюєте.

 

З досвіду розробки у минулому році можна зазначити, що багато помилок допускається, бо показники ставлять не в той рядок. Наприклад, соняшник в рицину або ячмінь ярий в ячмінь озимий, навіть сою в кукурудзу! Ще можна зазначити таке:

  • соя відноситься до технічних культур (р.410), ніколи не включайте її до зернобобових і зернових культур;
  • зернобобові культури – усього (р.270) вміщує дані про посіви квасолі, гороху, вики, люпину солодкого та інших зернобобових культур (вказані у п.8 роз’яснення), які не треба ставити в інші технічні;
  • кукурудза, навіть якщо вона гібридна, ставиться в кукурудзу на зерно (р.110), а не в культури зернові інші, гібриди, суміші колосових;
  • кукурудзу на силос, зелений корм, сінаж треба ставити в кукурудзу кормову (р.2230), а не в культури кормові інші;
  • озимі зернові на силос, зелений корм треба вказувати у трави однорічні (р.2260), а не в культури кормові інші.

Обов’язково треба зробити арифметичні контролі, вказані на бланку, а також заповнити розділ 2: вказати площу сільськогосподарських угідь у власності та користуванні (р.7118), у т.ч. взяті в оренду (р.7119), та площу ріллі (р.7120). Площа ріллі (р.7120) повинна бути менша або дорівнювати площі сільгоспугідь (р.7118) і бути більшою або дорівнювати посівній площі (р.7000).

У кінці звіту обов’язково ставиться підпис керівника (власника) та/або особи, відповідальної за достовірність наданої інформації, та вказується номер телефону.

 

Якщо виникне будь-яке питання, краще зверніться до фахівців за роз’ясненнями.

Найголовніше, щоб брати участь в державних статистичних спостереженнях, треба вчасно та якісно подавати звіти. У разі допущення помилок в звіті, їх краще виправити якомога скоріше, подавши виправлений звіт.

 

Liga:REPORT – сучасний онлайн-сервіс для подання звітності до контролюючих органів (ДФС, Статистики), обміну документами з контрагентами, реєстрації ПН, АН, ТТН. Підказки й роз’яснення ситуацій, звірка з ЄРПН, інтерграція довідника контрагентів з ЄДР і безліч інших зручних функцій – усе це в одному сервісі онлайн.

Легкозвітність – це закон.

 

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі