«Бліц» щодо форми № 20-ОПП: відповідаємо на запитання

22.06.2018, 04:11

Загальні моменти заповнення форми № 20-ОПП ми уже описали у статті «Повідомлення за формою № 20-ОПП: коли та як подаємо». У цьому матеріалі розглянемо найбільш поширені запитання, пов’язані із цією формою.

Спершу нагадаємо: форма № 20-ОПП (вона ж: Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність) є своєрідною «міні-декларацією», у якій платники податків фіксують відомості про наявні об’єкти оподаткування, їх місцезнаходження, переміщення, а також стан, у якому вони фактично перебувають.

Подати цю форму до ДФС платники податків можуть в електронному вигляді, зокрема за допомогою сервісу Liga:REPORT. Для цього потрібно зайти до розділу «Запити до ДФС», обрати відповідну форму із запропонованого переліку (у нашому випадку – J1312002) і внести потрібні відомості.

 

 

 

 

 

Тепер перейдемо до гарячих запитання щодо форми № 20-ОПП.

 

Запитання Відповідь
Чи потрібно подавати ф. № 20-ОПП щодо об’єктів, які з’явилися до 2011 року (до того як з’явилася сама форма Повідомлення)? Так. Платник податків зобов’язаний повідомляти ДФС за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, у тому числі про ті, які створено чи відкрито до 2011 року.

Зверніть увагу! Строку подання ф. № 20-ОПП щодо об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які зареєстровано, створено чи відкрито до 01.01.2011, чинним законодавством не передбачено (див. роз’яснення з розділу 119.11 «ЗІР»).

Якщо відомості про об’єкт оподаткування містяться в податковій декларації, наприклад з податку на прибуток, то чи потрібно в такому випадку подавати Повідомлення? Ні. Інформацію про такі об’єкти оподаткування, як товари, дохід (прибуток) або його частину, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг), відображають у відповідній податковій звітності. Тож щодо таких об’єктів оподаткування подавати ф. № 20-ОПП не потрібно (див. роз’яснення з розділу 119.11 «ЗІР»).
Чи потрібно зазначати у ф. № 20-ОПП орендовані в інших осіб об’єкти? Так. Як мінімум, на це вказує тип можливого стану об’єкта оподаткування – № 8 «орендується» і вид права на об’єкт оподаткування № 8 – «право короткострокового користування, оренди або найму».

До того ж податківці неодноразово наполягали на тому, що у випадку оренди транспортного засобу про нього обов’язково слід повідомити за ф. № 20-ОПП (див. роз’яснення з розділу 119.11 «ЗІР»).

Це, між іншим, стосується й інших орендованих об’єктів.

Чи подавати Повідомлення щодо зданих в оренду об’єктів іншим суб’єктам господарювання? Так. І у зворотній ситуації, коли платник передає в оренду об’єкт, про це потрібно вказати у ф. № 20-ОПП. Для цього, власне, є свій стан об’єкта оподаткування – № 9 «здається в оренду».

Зверніть увагу! Якщо в оренду надаються однотипні об’єкти оподаткування за одним місцезнаходженням, слід дотримуватися принципу «укрупнення інформації». У цьому випадку відомості про однотипні об’єкти оподаткування зазначаємо як про один об’єкт.

Проте, якщо в оренду надаються однотипні об’єкти оподаткування за різним місцезнаходженням, відомості у ф. № 20-ОПП відображаються за кожним об’єктом окремо.

Чи потрібно переподавати ф. № 20-ОПП, якщо її форму було змінено (викладено в новій редакції чи доповнено)? Ні. У зв’язку зі змінами, що вносяться до форми (зокрема, коли цю форму було доповнено на підставі наказу Мінфіну від 06.10.2017 р. № 839), повторно її подавати до ДФС не потрібно (див. роз’яснення з розділу 119.11 «ЗІР»).
У який строк необхідно встигнути подати Повідомлення? Загальне правило таке: Повідомлення за формою № 20-ОПП подають протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування.

Причому стартувати такий перебіг 10-денного строку починає з дати набуття платником права щодо об’єкта оподаткування відповідно до правовстановлюючих документів чи документів, що підтверджують право користування (розпорядження) об’єктом оподаткування.

Зверніть увагу! У разі зміни відомостей про об’єкти оподаткування конкретного строку для подання ф. № 20-ОПП не встановлено.

Чи можна не заповнювати графу 3 табличної частини Повідомлення, якщо в довіднику типів об’єктів оподаткування немає найменування потрібного об’єкта? Ні. Податківці рекомендують у цьому випадку з наявного довідника обрати той тип об’єкта оподаткування, який за своїм функціональним призначенням найбільше відповідає поняттю, визначеному ПКУ (див. роз’яснення з розділу 119.11 «ЗІР»).
Як можна виправити помилку, виявлену в уже поданій ф. № 20-ОПП? У цьому випадку можна вчинити так, як рекомендують самі податківці: подати ф. № 20-ОПП з виправленими відомостями.

Для цього заново потрібно заповнити форму так, ніби помилки не було взагалі.

При цьому в Повідомленні потрібно вказати код ознаки надання інформації – «3» (надання інформації про зміну відомостей про об’єкт оподаткування).

У самій же ф. № 20-ОПП поряд із реквізитом, який змінився, у дужках указують його попереднє значення. Таке Повідомлення подають із супровідним листом, у якому зазначають факт виправлення помилок (див. роз’яснення з розділу 119.11 «ЗІР»).

Що «світить» за неподання ф. № 20-ОПП? Неподання або несвоєчасне подання, подання з помилками чи не в повному обсязі ф. № 20-ОПП податківці можуть кваліфікувати як порушення, що тягне за собою відповідальність як за неподання платником податків у строки й у випадках, передбачених ПКУ, заяв чи документів для взяття на облік (п. 117.1 ПКУ).

А таке порушення, нагадаємо, може обернутися штрафом: для юросіб – 510 грн, для підприємців – 170 грн.

 

Вдалого Вам звітування з онлайн-сервісом звітності Liga:REPORT.

_

Онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT – сучасно, зручно та безпечно для компаній усіх форм власності. Зручна система ПДВ, розумні підказки, безпечна робота з контрагентами, звірка з ЄРПН, доступ до актуальних вебінарів – комплексна професійна підтримка бухгалтерів від ЛІГА:ЗАКОН.

 

 

  • Категорії новин
  • Останні новини
  • Будьте в курсі